Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

TURNIEJ SIATKÓWKI

24.01.2018

21 stycznia 2018r. na Hali Sportowej w Krupskim Młynie odbył się IV TURNIEJ SIATKÓWKI o PUCHAR PREZESA OSP POTĘPA. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn. Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju:

  • I miejsce - drużyna NO NAME KALETY,
  • II miejsce - drużyna META DOBRODZIEŃ,
  • III miejsce - drużyna TTKS BORONOVIA BORONÓW.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Sebastian Krawczyk z NO NAME KALETY.

Z kolei za najlepszą drużynę OSP uznano drużynę OSP Potępa.


czytaj dalej...

ZAWODY SIŁOWE

19.12.2017

16 grudnia 2017r. na Hali Sportowej odbyły się III ZAWODY SIŁOWE. Zarówno panowie jak i panie konkurowali w trzech konkurencjach: wyciskanie sztangi o masie równej połowy własnego ciała, podciąganie na drążku, brzuszki. W zawodach wzięło udział 10 zawodników. Niektórzy przyjechali aż z Gliwic, Tychów czy Krakowa. Poniżej podajemy wyniki: ...


czytaj dalej...

RODZINNE OZDABIANIE PIERNIKÓW

06.12.2017

Jak co roku w grudniu  w placówkach GOKSiR-u miało miejsce RODZINNE OZDABIANIE PIERNIKÓW. Wspólne dekorowanie pierniczków przez dzieci i ich najbliższych odbyło się w Domu Kultury w Potępie (15 grudnia 2017r.) oraz w Klubie w Ziętku (12 grudnia 2017r.), gdzie uczestnicy dodatkowo mogli najpierw upiec pierniki, a potem je ozdabiać. Wiele radości i zabawy przyniósł dzieciom jak i dorosłym wspólny udział w zajęciach, podczas których dało się poczuć w przenośni i dosłownie aurę zbliżających się świąt.


czytaj dalej...

ZIMOWA AKADEMIA TWÓRCZOŚCI

04.12.2017

12 grudnia 2017r.  w świetlicy GOKSiR-u w Krupskim Młynie odbyły się kolejne zajęcia w ramach ZIMOWEJ AKADEMII TWÓRCZOŚCI. Dzieci wraz rodzicami wykonywały BOŻONARODZENIOWY SHAKER BOX czyli kartkę świateczną z okienkiem. Efekty prac można podziwiać w galerii ...


czytaj dalej...

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

20.11.2017

02 grudnia 2017r. w Domu Kultury w Potępie zorganizowany został KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Tym razem kiermaszowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje, które dodatkowo podkreśliły świąteczny nastrój spotkania. Najpierw wystąpił zespół proWOKALni w składzie: Irmina Barczewska-Garus, Sabina Szafarz, Adrianna Muzyk, Zbigniew Garus, Michał Wróbel, Anna Drabek, prezentując znane i lubiane piosenki świąteczne i zimowe. Następnie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci z grupy tanecznej działającej w Klubie w Ziętku, po czym przyszedł czas na wspólną zabawę z chustą animacyjną. Na ośmiu stoiskach rękodzielniczych można było podziwiać, a także zaopatrzyć się w piękne, unikatowe, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne i choinkowe, dekoracje stołu wigilijnego, świeczniki, kartki świąteczne, biżuterię oraz inne niezwykłe upominki ...


czytaj dalej...

KLUB W ZIĘTKU

15.11.2017

Informujemy, iż począwszy od 20 listopada 2017r. Klub w Ziętku w poniedziałki otwarty będzie w godz. 08.00 - 16.00. Godziny zajęć grupy Młodych Ratowników Zielonej Gminy Krupski Młyn pozostają bez zmian.


czytaj dalej...

Święto św. Marcina

03.11.2017

Jak co roku 11 listopada w Potępie odbyło się "Spotkanie ze św. Marcinem". Uroczyste rozpoczęcie tego lokalnego święta miało miejsce przy kapliczce św. Marcina, gdzie ks. proboszcz Marcin Kwoczała powitał wszystkich przybyłych, zwłaszcza dzieci, dzierżące w dłoniach przygotowane specjalnie na tą okazję lampiony. Przedstawił krótki życiorys świętego, po czym zaprosił na ciepłą herbatkę i pyszne rogale. Gdy wszyscy rozgrzali się i posilili, ujrzeli z oddali zbliżającego się św. Marcina na koniu, odzianego w czerwony płaszcz, którym okrył napotkanego po drodze żebraka. Następnie zgromadzono się wokół ogniska, gdzie wspólnie odmówiono modlitwę. Po tym uczestnicy spotkania, na czele ze św. Marcinem, udali się do Domu Kultury. Tam czekała już przygotowana prezentacja multimedialna pt. „Scenki z życia św. Marcina”, po czym nastąpiło rozstrzygnięcie Rodzinnego Konkursu na Lampion. W związku z tym, że wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe, komisja konkursowa przyznała ex aequo pierwsze miejsce wszystkim uczestnikom konkursu. Wręczono również „Rogale Dobrych Uczynków” przyznawane przez Kapitułę Uczniowską Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Potępie: panu sołtysowi Potępy oraz pani sekretarce z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Potępie. Po części oficjalnej przyszedł czas na upragnioną przez dzieci zabawę. Najpierw najmłodszych bawili aktorzy z Teatru „MAŁGO” z Częstochowy, a następnie animatorzy z zespołu „PRZERWA NA KAWĘ”. Przez cały czas imprezie towarzyszyła zbiórka środków opatrunkowych w ramach akcji "Opatrunek na ratunek" organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio. Środki opatrunkowe można składać jeszcze do końca listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Potępie.  

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim współorganizatorom święta tj. Gminie Krupski Młyn, Parafii Św. App. Piotra i Pawła w Kotach, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Potępy, Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu w Potępie, OSP Potępa, Kołu Kobiet w Potępie oraz tym wszystkim, którzy w różny sposób pomogli w zorganizowaniu "Spotkania ze św. Marcinem"


czytaj dalej...

KONCERT

26.10.2017

Dnia 10 listopada w Pubie "Główna 13" w Krupskim Młynie odbył się koncert zespołu MIVA Cover Band. W programie koncertu usłyszeliśmy znane motywy muzyki rock, blues, pop takich wykonawców jak: DEEP PURPLE, T. REX, PROCOL HARUM, THE BEATLES, PINK FLOYD, M. JAKUBOWICZ.  MIVA Cover Band to nowo powstały zespół muzyczny, opierający się przede wszystkim na międzypokoleniowym składzie, który tworzą mieszkańcy Krupskiego Młyna: Czesław Huzar (gitara basowa), Adrian Kokot (klawisze, wokal), Rafał Bujak (perkusja), Sebastian Maciejski (gitara, wokal), Aleksandra Orłowska (wokal). Skład zespołu dopełniały jeszcze inne osoby z poza naszej gminy, które pokazały nam jak brzmi saksofon, kolejna gitara czy też organki. Koncert w powyższym składzie, po niespełna półtoramiesięcznych próbach był ich pierwszym publicznym występem, który przeszedł wszelkie oczekiwania i zapadł w pamięci do dziś całej publiczności.


czytaj dalej...
krupskimlyn.eu