Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

MobiDIG - Mobilne Centrum Digitalizacji

04.03.2019

Mobilne Centrum Digitalizacji (MCD) to inicjatywa Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach będąca elementem projektu pn. „Śląskie Digitarium. Digitalizacja i udostępnianie zasobów instytucji kultury województwa śląskiego” (więcej o projekcie po kliknięciu „czytaj dalej”). Projekt ma na celu digitalizowanie obiektów oraz zjawisk kulturowych terenu województwa śląskiego, których nie można dostarczyć do stacjonarnych stacji digitalizacyjnych. Głównym celem digitalizacji są następujące zasoby dziedzictwa kulturowego:

  • budynki, zespoły budynków i duże instalacje przemysłowe, przydrożne kapliczki, unikalne obiekty sakralne, itp.;
  • obiekty sztuki ludowej w postaci rękodzieła takie jak figurki sakralne, drobne obiekty codziennego użytku;
  • rękopisy, dokumenty i fotografie będące dokumentami osobistymi przedstawiającymi „życie epoki”;
  • niematerialne dziedzictwo w postaci gwary, zwyczajów i obrzędów ludowych których praktykowanie zanika jak również wspomnienia naocznych świadków ważnych dla Województwa wydarzeń,
  • a także inne formy dokumentujące dziedzictwo kulturowe województwa śląskiego.

Zachęcamy do udziału w projekcie instytucje oraz osoby prywatne z terenu Gminy Krupski Młyn (np. izby regionalne, stowarzyszenia, lokalnych artystów, kolekcjonerów). Zgłoszone do projektu zasoby zostaną zdigitalizowane za pomocą sprzętu „Mobilnego Centrum Digitalizacji” i udostępnione w domenie publicznej na platformie Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Oprócz standardowych działań digitalizacyjnych 2D oraz 3D MCD pozwoli także na nagranie wywiadów audiowizualnych z osobami zaangażowanymi w działania regionalne (np. wywiady z artystami). Rozpoczęcie procesu digitalizacji planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku. Osoby lub instytucje zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie (32 284 84 50).


czytaj dalej...

TURNIEJ SIATKÓWKI

26.02.2019

23 lutego 2019r. odbył się V Turniej Siatkówki o Puchar Prezesa OSP Potępa w hali sportowej w Krupskim Młynie. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

  • I miejsce - META DOBRODZIEŃ,
  • II miejsce – TKKF BORONOVIA BORONÓW,
  • III miejsce – TRIUMF NAKŁO ŚLĄSKIE, 
  • miejsce IV – OSP Potępa.

Najlepszą drużyną spośród zespołów OSP okazała się drużyna OSP Potępa.


czytaj dalej...

FERIE ZIMOWE 2019

01.02.2019

Ferie zimowe 2019 już za nami. W tym czasie tj. od 09 do 22 lutego 2019r., GOKSiR w Krupskim Młynie przygotował bogatą ofertę różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzież naszej gminy. W placówkach kulturalnych odbywały się liczne warsztaty i zajęcia plastyczne, taneczne, kulinarne, z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odbyły się także tygodniowe warsztaty animacji poklatkowej, podczas których uczestnicy pod okiem instruktora (studentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi) stworzyli krótki film animowany z udziałem plastelinowych postaci wymyślonych i wykonanych osobiście przez uczestników. Efekt ich pracy mozna zobaczyć pod linkiem:https://www.facebook.com/goksirkrupskimlyn/videos/264914277743340/ Oprócz tego można było pograć w szachy, karty, gry planszowe, gry PlayStation 3, darta, tenisa stołowego czy bilarda. Z kolei na hali sportowej miłośnicy aktywnego spędzania czasu mieli do wyboru różnorodne rozgrywki i zajęcia sportowo-rekreacyjne, w tym Turniej Tenisa Stołowego (w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz szkoła średnia i dorośli). Nie zabrakło również wyczekiwanego przez dzieci wyjazdu do Multikina w Zabrzu na film pt. „Jak wytresować smoka 3”. Dodatkowo, dla wszystkich mieszkańców gminy, odbył się wyjazd na narty do Wisły – Soszów. 


czytaj dalej...

INFORMACJA

23.01.2019

Informujemy, że od 01 lutego 2019r. piątkowe gry i zabawy ruchowe dla dzieci w hali sportowej odbywać się będą w godz. 15.30 - 16.30.


czytaj dalej...

WOŚP

10.01.2019

13 stycznia 2019r. po raz kolejny w naszej gminie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab 27. Finału WOŚP zlokalizowany był w Domu Kultury w Potępie. Przez cały czas dużo się działo! Maraton Jumping Frog, bieg i nordic walking na 5 km pn. „Policz się z cukrzycą”, koncerty, pokaz i nauka tańca, pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy, wystawy, punkt dawcy szpiku DKMS, licytacje oraz liczne atrakcje dla dzieci (m.in. gry i zabawy, malowanie twarzy, zajęcia w Pracowni Sztuki, filmy, zdobienie ciasteczek), a na koniec tradycyjne światełko do nieba. W tym czasie osiemnastu wolontariuszy zbierało do puszek datki, które w tym roku przeznaczone będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki hojności wielu ludzi udało się zebrać kwotę 25 492,25 zł.  Szczegółowe informacje o naszym gminnym Finale pod adresem: http://www.facebook.com/pages/category/Community/Sztab-WOŚP-w-Krupskim-Młynie-1600086626717945/


czytaj dalej...

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

06.12.2018

15 grudnia 2018r. odbył się coroczny KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Salę Domu Kultury w Potępie wypełniły stoiska rękodzielników, gdzie można było zaopatrzyć się w oryginalne, unikatowe świąteczne dekoracje, kartki, stroiki, ozdoby choinkowe i wiele innych artykułów. Świąteczną atmosferę kiermaszu podkreślił koncert zespołu proWOKALni (w repertuarze świateczno-kolędowym) oraz wizyta św. Mikołaja. Dodatkową atrakcją był również występ Grup tanecznych działających w Klubie w Ziętku (gr. maluszków i gr. starsza) oraz animacje i zabawy dla dzieci poprowadzone przez Katarzynę Labus. Koło Kobiet w Potępie przygotowało swoje stoisko z domowymi wypiekami, które można było degustować popijając gorącą kawą lub herbatą.


czytaj dalej...

ZIMOWA AKADEMIA TWÓRCZOŚCI

06.12.2018

12 grudnia 2018r. w świetlicy GOKSiR-u w Krupskim Młynie przy ul. Zawadzkiego 3 odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały GIPSOWE OZDOBY CHOINKOWE.


czytaj dalej...
krupskimlyn.eu