Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie powstał na bazie Zakładowego Domu Kultury w 1992 roku.

Prowadzi wielokierunkową działalność w zakresie rozwijania i zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców oraz upowszechniania i promocji kultury lokalnej, a także inicjowania, organizowania i prowadzenia działalności sportowej i rekreacyjnej.

Jego główna siedziba znajduje się w budynku położonym w centrum miejscowości, przy ul. Zawadzkiego 3. Ośrodek dysponuje ładną i przestronną salą przeznaczoną na imprezy kulturalne (kameralne koncerty, spotkania autorskie). Na co dzień sala ta służy jako świetlica, w której dzieci i młodzież mogą pograć w tenisa stołowego, bilard oraz gry planszowe, posłuchać ulubionej muzyki, poczytać prasę. Ponadto  mieści się tu Galeria "OK", gdzie co dwa miesiące prezentowane są różnego rodzaju ekspozycje.

Mamy również do dyspozycji salę w budynku sportowym, gdzie odbywają się zajęcia i spotkania niektórych sekcji i kół zainteresowań oraz salę w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie organizujemy wystawy i koncerty o większym zasięgu.

Dodatkowo w ramach struktury placówki działają dwie filie:

 - Klub Osiedlowy w Ziętku - stanowi nowoczesny kompleks kulturalno-rozrywkowy, w obrębie, którego mieści się świetlica  przeznaczona w głównej mierze na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ponadto placówka oferuje organizację indywidualnych urodzin dla dzieci (jako impreza zamknięta).

 - Dom Kultury w Potępie - posiada on salę na 100 miejsc ze sceną wykorzystywaną na organizowanie koncertów, spektakli, szkoleń, imprez okolicznościowych, np. urodziny, komunie oraz inne pomieszczenia wykorzystywane przez placówkę.

Co miesiąc każda placówka kulturalna przygotowuje bogatą ofertę programową zgodnie z opracowywanym na każdy rok planem pracy. Oferta ta kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Oprócz stałych zajęć prowadzonych przez sekcje i koła zainteresowań, obejmuje: zajęcia świetlicowe takie jak: gry i zabawy (również na świeżym powietrzu), zajęcia plastyczne, rozgrywki w gry planszowe, bilard, tenisa stołowego. Wymienione zajęcia prowadzone są przez pracowników poszczególnych placówek. 

Działalność sportową i rekreacyjną realizujemy z wykorzystaniem bogatej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej tj. hali sportowej wraz z siłownią, kortów tenisowych, siłowni zewnętrznej, ściany wspinaczkowej, a w okresie letnim - otwartego basenu kąpielowego.

GŁÓWNY PARTNER
ORGANIZOWANYCH WYDARZEŃ