Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

06.12.2018

15 grudnia 2018r. odbył się coroczny KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Salę Domu Kultury w Potępie wypełniły stoiska rękodzielników, gdzie można było zaopatrzyć się w oryginalne, unikatowe świąteczne dekoracje, kartki, stroiki, ozdoby choinkowe i wiele innych artykułów. Świąteczną atmosferę kiermaszu podkreślił koncert zespołu proWOKALni (w repertuarze świateczno-kolędowym) oraz wizyta św. Mikołaja. Dodatkową atrakcją był również występ Grup tanecznych działających w Klubie w Ziętku (gr. maluszków i gr. starsza) oraz animacje i zabawy dla dzieci poprowadzone przez Katarzynę Labus. Koło Kobiet w Potępie przygotowało swoje stoisko z domowymi wypiekami, które można było degustować popijając gorącą kawą lub herbatą.


czytaj dalej...

ZIMOWA AKADEMIA TWÓRCZOŚCI

06.12.2018

12 grudnia 2018r. w świetlicy GOKSiR-u w Krupskim Młynie przy ul. Zawadzkiego 3 odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały GIPSOWE OZDOBY CHOINKOWE.


czytaj dalej...

RODZINNE OZDABIANIE PIERNIKÓW

29.11.2018

W dniach 4, 5 i 7 grudnia 2018r. w placówkach kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji tj. w Krupskim Młynie, Ziętku i Potepie, po raz kolejny odbyły się zajęcia pn. Rodzinne Ozdabianie Pierników. Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem lub innymi członkami rodziny wspólnie ozdabiały upieczone wcześniej pierniczki. W Klubie w Ziętku dodatkową atrakcją było wspólne pieczenie pierników ...


czytaj dalej...

AUTOBUS KULTURALNY

29.11.2018

Z przykrością informujemy, że planowany w styczniu 2019r. wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie na koncert zespołu STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO, ze względu na niewielkie zainteresowanie ze strony mieszkańców, nie odbędzie się.

Wiosną planujemy zorganizowanie kolejnego wyjazdu na koncert bądź spektakl, zatem osoby zainteresowane prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie, facebooku i plakatach.


czytaj dalej...

WYSTAWA

22.11.2018

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Krupskim Młynie pt. „MOJA MAŁA OJCZYZNA – KRUPSKI MŁYN” w Galerii „OK” Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie.

Prace można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia GOKSiR-u.


czytaj dalej...

KONCERT

16.11.2018

25 listopada 2018r. w Domu Kultury w Potępie odbył się Koncert Młodych Talentów Gminy Krupski Młyn. Na scenie wystąpili młodzi i utalentowani mieszkańcy naszej gminy: Magdalena Zuń – śpiew, Julianna Bronowicka – flet poprzeczny, Emilia Brodziak – skrzypce i śpiew, Marta Walos – śpiew, z gościnnym udziałem równie utalentowanych mieszkańców sąsiedniej gminy Tworóg: Antoniego Jaruszowica – gitara akustyczna i Beniamina Jaruszowica – puzon. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami oklaskiwała każdy występ. Na koniec każdy z młodych artystów otrzymał, oprócz ponownych braw, pamiątkową statuetkę z rąk Wójta Gminy Krupski Młyn oraz Dyrektora GOKSiR-u w Krupskim Młynie. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Brodziakowi za prace związane z przygotowaniem koncertu oraz Panu Wójtowi Franciszkowi Sufie za poprowadzenie całego wydarzenia.


czytaj dalej...

Święto św. Marcina

07.11.2018

Już od 20. lat mieszkańcy Potępy i okolic spotykają się co roku 11 listopada przy kapliczce św. Marcina w Potępie aby wspólnie obchodzić „Święto św. Marcina”. Tegoroczne, jubileuszowe świętowanie było na tyle wyjątkowe, że zbiegło się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas wspólnego celebrowania naszego lokalnego święta nie zbrakło stałych elementów obchodów t.j. rozpalenie ogniska, wspólna modlitwa, wjazd św. Marcina na koniu, częstowanie rogalami, pochód z lampionami do Domu Kultury, rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy lampion, gry i zabawy dla dzieci oraz wręczenie Rogali Dobrych Uczynków (w tym roku otrzymali je: ks. Dziekan Marcin Kwoczała i pani Katarzyna Karska). Ponadto, dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości, pod kapliczką św. Marcina wspólnie odśpiewano Hymn Polski, a pod kaplicą Bożego Grobu odmówiono modlitwę za Ojczyznę. Uczestnicy pochodu z lampionami dzierżyli w rękach również białe i czerwone balony, zaś na sali Domu Kultury odbył się występ wokalny z repertuarem pieśni patriotycznych. Serdeczne podziękowania pragniemy złożyć wszystkim współorganizatorom święta tj. Gminie Krupski Młyn, Parafii Św. App. Piotra i Pawła w Kotach, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej Potępy, Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu w Potępie, OSP Potępa, Kołu Kobiet w Potępie, sponsorom: Cukierni „KLAK” i PHU ELBAN S.C. Elżbieta Janus Krzysztof Banaszczyk oraz tym wszystkim, którzy w różny sposób pomogli w zorganizowaniu "Spotkania ze św. Marcinem".


czytaj dalej...

TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO

30.10.2018

W dniach 03 – 04 listopada 2018r. na kortach tenisowych w Krupskim Młynie odbył się  OTWARTY DEBLOWY TURNIEJ TENISA ZIEMNEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY KRUPSKI MŁYN. W turnieju uczestniczyło 5 par deblowych. W ten sposób Sekcja Tenisa Ziemnego „KRUPA OPEN”, która była współorganizatorem turnieju, zakończyła tegoroczny sezon.


czytaj dalej...
krupskimlyn.eu