Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

WYSTAWA

15.04.2019

Od dnia 15 kwietnia 2019r. serdecznie zapraszamy do Galerii „OK” mieszczącej się w siedzibie GOKSiR-u w Krupskim Młynie przy ul. Zawadzkiego 3 na wystawę prac szydełkowych Pani Krystyny Bogacz.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia GOKSiR-u.


czytaj dalej...

WARSZTATY KULINARNE

15.04.2019

17 kwietnia 2019r. w Domu Kultury w Potępie odbyły się  WIELKANOCNE WARSZTATY KULINARNE, podczas których uczestnicy przygotowali pyszną wiosenną sałatkę jarzynową.


czytaj dalej...

VI TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ

25.03.2019

23 marca 2019r. w hali sportowej w Krupskim Młynie odbył się VI TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ. Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji:

I miejsce- drużyna POLARIS POTĘPA,

II miejsce - drużyna HASIOK TUSKA,

III miejsce - drużyna OAZA LUBLINIEC.

Najlepszym bramkarzem okazał się Krzysztof Dąbek, zaś najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Stąpor – obaj z drużyny HASIOK TUSKA.


czytaj dalej...

IV ZAWODY SIŁOWE

12.03.2019

W dniu 09.03.2019r. odbyła się IV edycja Zawodów Siłowych w Krupskim Młynie. W zmaganiach wzięło udział 12 zawodników (2 kobiety i 10 mężczyzn) z następujących miejscowości: Krupski Młyn, Potępa, Katowice, Sosnowiec, Ruda Śląska, Nakło Śląskie, Lubliniec, Tarnowskie Góry. Uczestnicy zmagali się z czterema konkurencjami: I - podciąganie na drążku, II - skłony tułowia w przód w ciągu 60 sekund, III - wyciskanie wielokrotne sztangi leżąc o masie równej połowie masy własnego ciała oraz IV konkurencja, która na zawodach pojawiła się po raz pierwszy - przysiady z odwodzeniem kolan i podskokiem.

Po ciężkich bojach we wszystkich konkurencjach przyszedł czas na zsumowanie punktów i wyłonienie zwycięzców: 

KATEGORIA MĘŻCZYZN:

 • I miejsce - Artur Glensk, Ruda Śląska, 33 pkt
 • II miejsce - Mateusz Ciesielski, Katowice, 32 pkt
 • III miejsce - Sławomir Niemczyk, Lubliniec, 31 pkt
 • IV miejsce - Robert Juda, Tarnowskie Góry, 30 pkt
 • V miejsce – Mateusz Kupka, Tarnowskie Góry, 28 pkt
 • VI miejsce - Adam Rogala, Sosnowiec, 24 pkt
 • VII miejsce - Michał Pigulla, Krupski Młyn, 21 pkt
 • VIII miejsce - Ryszard Preg, Nakło Śląskie, 18 pkt
 • IX miejsce - Stanisław Kozłowski, Krupski Młyn,15 pkt
 • X miejsce - Maks Michalski, Potępa, 10 pkt

KATEGORIA KOBIET:

 • I miejsce - Martyna Kordiaka, Krupski Młyn
 • II miejsce - Julia Orlik, Krupski Młyn

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku!

Szczegółowa relacja z zawodów - po kliknięciu "czytaj dalej"


czytaj dalej...

WYDARZENIE

07.03.2019

9 marca 2019r. w Domu Kultury w Potępie miało miejsce wydarzenie związane z 10 leciem działalności Kolekcjonerskiego FAN-CLUBU MUZYCZNEGO Rafała Szwarackiego z Krupskiego Młyna. W trakcie imprezy wręczono podziękowania osobom i instytucjom współpracującym i wspierającym działania FAN-CLUBU. Nie zabrakło także gratulacji dla Rafała Szwarackiego, który nośniki muzyczne kolekcjonuje już od 25 lat. Następnie przy skromnym poczęstunku, można było podziwiać zbiory płyt, kaset i innych nośników dźwiękowych zebranych przez kolekcjonera, posłuchać występów takich zespołów jak:  "ED-KA",  "JUPPI", czy też  "EXOTIC" oraz po prostu miło spędzić czas. 


czytaj dalej...

MobiDIG - Mobilne Centrum Digitalizacji

04.03.2019

Mobilne Centrum Digitalizacji (MCD) to inicjatywa Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach będąca elementem projektu pn. „Śląskie Digitarium. Digitalizacja i udostępnianie zasobów instytucji kultury województwa śląskiego” (więcej o projekcie po kliknięciu „czytaj dalej”). Projekt ma na celu digitalizowanie obiektów oraz zjawisk kulturowych terenu województwa śląskiego, których nie można dostarczyć do stacjonarnych stacji digitalizacyjnych. Głównym celem digitalizacji są następujące zasoby dziedzictwa kulturowego:

 • budynki, zespoły budynków i duże instalacje przemysłowe, przydrożne kapliczki, unikalne obiekty sakralne, itp.;
 • obiekty sztuki ludowej w postaci rękodzieła takie jak figurki sakralne, drobne obiekty codziennego użytku;
 • rękopisy, dokumenty i fotografie będące dokumentami osobistymi przedstawiającymi „życie epoki”;
 • niematerialne dziedzictwo w postaci gwary, zwyczajów i obrzędów ludowych których praktykowanie zanika jak również wspomnienia naocznych świadków ważnych dla Województwa wydarzeń,
 • a także inne formy dokumentujące dziedzictwo kulturowe województwa śląskiego.

Zachęcamy do udziału w projekcie instytucje oraz osoby prywatne z terenu Gminy Krupski Młyn (np. izby regionalne, stowarzyszenia, lokalnych artystów, kolekcjonerów). Zgłoszone do projektu zasoby zostaną zdigitalizowane za pomocą sprzętu „Mobilnego Centrum Digitalizacji” i udostępnione w domenie publicznej na platformie Śląskiej Biblioteki Cyfrowej. Oprócz standardowych działań digitalizacyjnych 2D oraz 3D MCD pozwoli także na nagranie wywiadów audiowizualnych z osobami zaangażowanymi w działania regionalne (np. wywiady z artystami). Rozpoczęcie procesu digitalizacji planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku. Osoby lub instytucje zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o kontakt z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie (32 284 84 50).


czytaj dalej...

TURNIEJ SIATKÓWKI

26.02.2019

23 lutego 2019r. odbył się V Turniej Siatkówki o Puchar Prezesa OSP Potępa w hali sportowej w Krupskim Młynie. W turnieju wzięło udział 8 drużyn. Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców:

 • I miejsce - META DOBRODZIEŃ,
 • II miejsce – TKKF BORONOVIA BORONÓW,
 • III miejsce – TRIUMF NAKŁO ŚLĄSKIE, 
 • miejsce IV – OSP Potępa.

Najlepszą drużyną spośród zespołów OSP okazała się drużyna OSP Potępa.


czytaj dalej...

FERIE ZIMOWE 2019

01.02.2019

Ferie zimowe 2019 już za nami. W tym czasie tj. od 09 do 22 lutego 2019r., GOKSiR w Krupskim Młynie przygotował bogatą ofertę różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzież naszej gminy. W placówkach kulturalnych odbywały się liczne warsztaty i zajęcia plastyczne, taneczne, kulinarne, z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Odbyły się także tygodniowe warsztaty animacji poklatkowej, podczas których uczestnicy pod okiem instruktora (studentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi) stworzyli krótki film animowany z udziałem plastelinowych postaci wymyślonych i wykonanych osobiście przez uczestników. Efekt ich pracy mozna zobaczyć pod linkiem:https://www.facebook.com/goksirkrupskimlyn/videos/264914277743340/ Oprócz tego można było pograć w szachy, karty, gry planszowe, gry PlayStation 3, darta, tenisa stołowego czy bilarda. Z kolei na hali sportowej miłośnicy aktywnego spędzania czasu mieli do wyboru różnorodne rozgrywki i zajęcia sportowo-rekreacyjne, w tym Turniej Tenisa Stołowego (w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa oraz szkoła średnia i dorośli). Nie zabrakło również wyczekiwanego przez dzieci wyjazdu do Multikina w Zabrzu na film pt. „Jak wytresować smoka 3”. Dodatkowo, dla wszystkich mieszkańców gminy, odbył się wyjazd na narty do Wisły – Soszów. 


czytaj dalej...

GŁÓWNY PARTNER
ORGANIZOWANYCH WYDARZEŃ