Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

KONKURS

13.04.2018

6 kwietnia 2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kochcicach miał miejsce Wielki Finał konkursów zorganizowanych przez Fundację Lokalna Grupa Działania "Spichlerz Górnego Śląska" tj. konkurs "Godomy po naszymu" i konkurs "Spichlerzowe Danie Roku". Oba konkursy mają na celu promocję walorów kulturowych Górnego Śląska poprzez popularyzację gwary śląskiej oraz propagowanie kuchni regionalnej. Miło nam poinformować, że laureatką konkursu "Spichlerzowe Danie Roku 2018 pt. Jak godomy tak warzymy” została mieszkanka naszej gminy - pani Halina Nowak z Krupskiego Młyna, która przygotowała następujące potrawy: "Hekele”, „Klapsznita z Bajlagom” oraz „Makówki”. Serdecznie gratulujemy! Całą imprezę brawurowo poprowadził, także mieszkaniec naszej gminy, niezawodny pan Franciszek Sufa.

Szczegółowa relacja z finału pod linkiem http://www.espichlerz.org.pl/index.php/2018/04/10/wielki-final-konkursow-slaskich-zorganizowanych-przez-fundacje/

Po kliknięciu "czytaj dalej" - relacja fotograficzna.


czytaj dalej...

AUTOBUS KULTURALNY

29.03.2018

07 kwietnia 2018r. (sobota) w ramach realizowanego przez GOKSiR w Krupskim Młynie programu pn. „Autobus Kulturalny”, odbył się wyjazd do Opery Śląskiej w Bytomiu na spektakl pt. "ZEMSTA NIETOPERZA" autorstwa Johanna Straussa syna. To jedna z najsłynniejszych wiedeńskich operetek, pełna tanecznej muzyki i humoru, z librettem w genialnym przekładzie Juliana Tuwima.


czytaj dalej...

WYSTAWA

22.03.2018

Od 12 marca 2018r. zapraszamy do Galerii „OK” mieszczącej się w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie (przy ul. Zawadzkiego 3), gdzie można obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Panów Damiana Pilarskiego i Krzysztofa Pilarskiego pt. „PIĘKNO NASZEJ ZIELONEJ GMINY”. Zdjęcia przedstawiają zwierzęta zamieszkujące lasy, łąki, polany śródleśne oraz zbiorniki wodne naszej gminy, w często zaskakujących i unikatowych ujęciach. Dodatkowe informacje w zakładce "Galeria OK"


czytaj dalej...

TURNIEJ HALÓWKI

06.03.2018

04 marca 2018r. na Hali Sportowej w Krupskim Młynie odbył się V TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ. W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn, które metodą losowania podzielone zostały na dwie grupy. W wyniku zaciętej rywalizacji, przy fantastycznym dopingu kibiców, wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: TSG Lubliniec

II miejsce: GRZYBIORZE Tworóg

III miejsce: FANTAZJA Toszek

IV miejsce: FC AL - KO Futbol Olesno

Najlepszym bramkarzem okazał się Mateusz Pyka (GRZYBIORZE Tworóg), zaś królem strzelców został Mateusz Grobara (TSG Lubliniec).


czytaj dalej...

SPOTKANIE

13.02.2018

26 lutego 2018r. w Klubie w Ziętku odbyło się spotkanie z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego dotyczące obowiązujących przepisów ruchu drogowego i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, skierowane do osób w rożnym wieku tj. dzieci, młodzież i dorosłych. Zaproszeni goście przedstawili jakie ostatnio zmiany pojawiły się w przepisach ruchu drogowego oraz wyjaśniali na bieżąco wszelkie wątpliwości dotyczące omawianego tematu. Z kolei instruktor ratownictwa drogowego wraz grupą Młodych Ratowników Zielonej Gminy Krupski Młyn omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zaprezentował zasady postępowania w czasie wypadku drogowego. Spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy Automobilklubu Śląskiego, Polskiego Związku Motorowego, Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach oraz GOKSiR-u w Krupskim Młynie. 


czytaj dalej...

PODZIĘKOWANIE

31.01.2018

Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Gminy Krupski Młyn za zakup dla Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie trzech kompletów gry FIFA 17 na PlayStation 3. Dzięki ich hojności dzieci i młodzież będą mogły w ciekawy sposób spędzić czas w naszych placówkach. Gry będą dostępne w: świetlicy GOKSiR-u w Krupskim Młynie przy ul. Zawadzkiego 3, w Klubie w Ziętku oraz w Domu Kultury w Potępie ...


czytaj dalej...

FERIE ZIMOWE 2018

25.01.2018

W czasie FERII ZIMOWYCH tj. od 29 stycznia do 10 lutego 2018r. dzieci i młodzież naszej gminy mogła skorzystać z bogatej oferty zajęć przygotowanej przez GOKSiR w Krupskim Młynie. W placówkach kulturalnych odbywały się liczne warsztaty i zajęcia plastyczne, taneczne, kulinarne, z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Oprócz tego można było pograć w szachy, karty, gry planszowe, gry PlayStation 3, tenisa stołowego czy bilarda. Z kolei na hali sportowej miłośnicy aktywnego spędzania czasu mieli do wyboru różnorodne rozgrywki i zajęcia sportowo-rekreacyjne. Ponadto odbyły się trzy turnieje: Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Szachowy oraz Turniej Bilardowy (wyniki poszczególnych turniejów - po kliknięciu "czytaj dalej"). Oczywiście nie zabrakło wyczekiwanego przez dzieci wyjazdu do Multikina w Zabrzu na film pt. „Gnomy rozrabiają”.


czytaj dalej...

TURNIEJ SIATKÓWKI

24.01.2018

21 stycznia 2018r. na Hali Sportowej w Krupskim Młynie odbył się IV TURNIEJ SIATKÓWKI o PUCHAR PREZESA OSP POTĘPA. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn. Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju:

  • I miejsce - drużyna NO NAME KALETY,
  • II miejsce - drużyna META DOBRODZIEŃ,
  • III miejsce - drużyna TTKS BORONOVIA BORONÓW.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Sebastian Krawczyk z NO NAME KALETY.

Z kolei za najlepszą drużynę OSP uznano drużynę OSP Potępa.


czytaj dalej...
krupskimlyn.eu