Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O instytucji

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie powstał na bazie Zakładowego Domu Kultury w 1992 roku.

Prowadzi wielokierunkową działalność w zakresie rozwijania i zaspokajania potrzeb kulturalnych mieszkańców oraz upowszechniania i promocji kultury lokalnej, a także inicjowania, organizowania i prowadzenia działalności sportowej i rekreacyjnej.

Jego główna siedziba znajduje się w budynku położonym w centrum Krupskiego Młyna, przy ul. Zawadzkiego 3. Ośrodek dysponuje salą przeznaczoną na imprezy kulturalne (kameralne koncerty, spotkania autorskie). Na co dzień sala ta służy jako świetlica, w której dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, pograć w tenisa stołowego, bilard oraz gry planszowe. Ponadto  mieści się tu Galeria "OK", gdzie prezentowane są różnego rodzaju ekspozycje.

Mamy również do dyspozycji salę w budynku sportowym, gdzie odbywają się zajęcia i spotkania niektórych sekcji i kół zainteresowań oraz salę w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie organizujemy wystawy i koncerty o większym zasięgu.

Dodatkowo w ramach struktury placówki działają dwie filie:

 - Klub Osiedlowy w Ziętku - stanowi nowoczesny kompleks kulturalno-rozrywkowy, w obrębie, którego mieści się świetlica  przeznaczona w głównej mierze na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ponadto placówka oferuje organizację indywidualnych urodzin dla dzieci (jako impreza zamknięta).

 - Dom Kultury w Potępie - posiada on salę na 100 miejsc ze sceną wykorzystywaną na organizowanie koncertów, spektakli, szkoleń, imprez okolicznościowych, np. urodziny, komunie. Placówka posiada również inne pomieszczenia wykorzystywane na organizowanie zajęć dla dzieci i młodzieży, spotkań sekcji i kół zainteresowań, warsztatów oraz kameralnych spotkań okolicznościowych.

Z kolei działalność sportową i rekreacyjną realizujemy z wykorzystaniem bogatej infrastruktury sportowo - rekreacyjnej tj. hali sportowej wraz z siłownią, kortów tenisowych, siłowni zewnętrznej, ściany wspinaczkowej, a w okresie letnim - otwartego basenu kąpielowego.

 

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny