Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

IV ZAWODY SIŁOWE

W pierwszej konkurencji podciąganie na drążku w kategorii mężczyzn najlepszy wynik 36 powtórzeń uzyskało dwoje zawodników: Sławomir Niemczyk z Lublińca oraz Mateusz Ciesielski z Katowic. Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się: Artur Glensk z Rudy Śląskiej z wynikiem 33 powtórzenia oraz Robert Juda z wynikiem 29 powtórzeń. W kategorii kobiet z wysokim wynikiem 19 powtórzeń zwyciężyła Martyna Kordiaka z Krupskiego Młyna, na miejscu drugim Julia Orlik -10 powtórzeń, również z Krupskiego Młyna.

Drugą konkurencją były skłony tułowia w przód w ciągu 60 sekund. W kategorii mężczyzn najlepsi okazali się: Robert Juda (63 powtórzenia), Artur Glensk, Sławomir Niemczyk (60 powtórzeń), Mateusz Ciesielski (59 powtórzeń). Wśród pań najlepsza była Martyna Kordiaka (42 powtórzenia), tuż za nią Julia Orlik (42 powtórzenia).

Trzecią konkurencją na którą czekało najwięcej zawodników było wyciskanie wielokrotne sztangi leżąc o masie równej połowie masy własnego ciała. W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Kupka z Tarnowskich Gór, który wycisną ciężar 40kg 150 razy. Tuż za nim byli: Ryszard Preg z Nakła Śląskiego wyciskając ciężar 50kg 142 razy oraz Adam Rogala z Sosnowca, który ciężar 45kg wycisnął 140 razy. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Martyna Kordiaka, która ciężar 25kg podniosła 36 razy, Julia Orlik uplasowała się na miejscu drugim.

Ostatnią konkurencją, która w tym roku pojawiła się na naszych zawodach po raz pierwszy były przysiady z odwodzeniem kolan i podskokiem. W tej konkurencji zawodnicy walczyli ze swoim bólem piekących mięśni czworogłowych ud do granic swoich możliwości. Najlepsze wyniki wśród mężczyzn uzyskali: Robert Juda (150 powtórzeń), Mateusz Ciesielski (103 powtórzenia), Artur Glensk (98 powtórzeń). W kategorii kobiet ex aequo 90 powtórzeń wykonały obie zawodniczki.


krupskimlyn.eu