Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

BASEN

... Po licznych konsultacjach telefonicznych oraz mailowych z przykrością informujemy, iż stanowisko Sanepidu wykluczyło możliwość otwarcia basenu. Cytujemy oficjalną odpowiedź Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Bytomiu:

..”W odpowiedzi na otrzymany w dniu 09.06.2021 r. e-mail uprzejmie informuję, że stanowisko zajęte w e-mail z dnia 18.05.2021 r. w sprawie otwarcia wskazanego przez Państwa obiektu pozostaje bez zmian. Obiekt nie spełnia kryteriów pływalni (brak wody przepływowej) i w oparciu art.2 pkt 1 ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych (Dz.U. z 2020 r., poz. 350) obiekt taki należy zakwalifikować do grupy „ innych obiektów dysponujących nieckami basenowymi o łącznej powierzchni powyżej 100 m2 i głębokości ponad 0,4 m w najgłębszym miejscu lub głębokości powyżej 1,2 m”. Brak urządzeń do uzdatniania i dezynfekcji wody uniemożliwia zapewnienie starannej kontroli właściwego przebiegu procesu dezynfekcji oraz niezwłocznej korekty w razie jakichkolwiek nieprawidłowości. W związku z tym, zwłaszcza w stanie epidemii działalność tego typu obiektu może stanowić zagrożenie dla osób z niego korzystających i Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu nie wyraża zgody na jego otwarcie”.

Podsumowując, przepraszamy za zaistniałą sytuację jednocześnie prosząc w obecnym czasie o wyrozumiałość wszystkich zainteresowanych.

Mariusz Gołębiowski

Dyrektor GOKSiR w Krupskim Młynie


GŁÓWNY PARTNER
ORGANIZOWANYCH WYDARZEŃ