Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie


wyniki

WOŚP

10.01.2019

13 stycznia 2019r. po raz kolejny w naszej gminie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Sztab 27. Finału WOŚP zlokalizowany był w Domu Kultury w Potępie. Przez cały czas dużo się działo! Maraton Jumping Frog, bieg i nordic walking na 5 km pn. „Policz się z cukrzycą”, koncerty, pokaz i nauka tańca, pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy, wystawy, punkt dawcy szpiku DKMS, licytacje oraz liczne atrakcje dla dzieci (m.in. gry i zabawy, malowanie twarzy, zajęcia w Pracowni Sztuki, filmy, zdobienie ciasteczek), a na koniec tradycyjne światełko do nieba. W tym czasie osiemnastu wolontariuszy zbierało do puszek datki, które w tym roku przeznaczone będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki hojności wielu ludzi udało się zebrać kwotę 25 492,25 zł.  Szczegółowe informacje o naszym gminnym Finale pod adresem: http://www.facebook.com/pages/category/Community/Sztab-WOŚP-w-Krupskim-Młynie-1600086626717945/


czytaj dalej...

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

06.12.2018

15 grudnia 2018r. odbył się coroczny KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY. Salę Domu Kultury w Potępie wypełniły stoiska rękodzielników, gdzie można było zaopatrzyć się w oryginalne, unikatowe świąteczne dekoracje, kartki, stroiki, ozdoby choinkowe i wiele innych artykułów. Świąteczną atmosferę kiermaszu podkreślił koncert zespołu proWOKALni (w repertuarze świateczno-kolędowym) oraz wizyta św. Mikołaja. Dodatkową atrakcją był również występ Grup tanecznych działających w Klubie w Ziętku (gr. maluszków i gr. starsza) oraz animacje i zabawy dla dzieci poprowadzone przez Katarzynę Labus. Koło Kobiet w Potępie przygotowało swoje stoisko z domowymi wypiekami, które można było degustować popijając gorącą kawą lub herbatą.


czytaj dalej...

ZIMOWA AKADEMIA TWÓRCZOŚCI

06.12.2018

12 grudnia 2018r. w świetlicy GOKSiR-u w Krupskim Młynie przy ul. Zawadzkiego 3 odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały GIPSOWE OZDOBY CHOINKOWE.


czytaj dalej...

RODZINNE OZDABIANIE PIERNIKÓW

29.11.2018

W dniach 4, 5 i 7 grudnia 2018r. w placówkach kulturalnych Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji tj. w Krupskim Młynie, Ziętku i Potepie, po raz kolejny odbyły się zajęcia pn. Rodzinne Ozdabianie Pierników. Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem lub innymi członkami rodziny wspólnie ozdabiały upieczone wcześniej pierniczki. W Klubie w Ziętku dodatkową atrakcją było wspólne pieczenie pierników ...


czytaj dalej...

AUTOBUS KULTURALNY

29.11.2018

Z przykrością informujemy, że planowany w styczniu 2019r. wyjazd do Teatru Rozrywki w Chorzowie na koncert zespołu STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO, ze względu na niewielkie zainteresowanie ze strony mieszkańców, nie odbędzie się.

Wiosną planujemy zorganizowanie kolejnego wyjazdu na koncert bądź spektakl, zatem osoby zainteresowane prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie, facebooku i plakatach.


czytaj dalej...

WYSTAWA

22.11.2018

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych przedszkolaków z Przedszkola nr 1 w Krupskim Młynie pt. „MOJA MAŁA OJCZYZNA – KRUPSKI MŁYN” w Galerii „OK” Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie.

Prace można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia GOKSiR-u.


czytaj dalej...

KONCERT

16.11.2018

25 listopada 2018r. w Domu Kultury w Potępie odbył się Koncert Młodych Talentów Gminy Krupski Młyn. Na scenie wystąpili młodzi i utalentowani mieszkańcy naszej gminy: Magdalena Zuń – śpiew, Julianna Bronowicka – flet poprzeczny, Emilia Brodziak – skrzypce i śpiew, Marta Walos – śpiew, z gościnnym udziałem równie utalentowanych mieszkańców sąsiedniej gminy Tworóg: Antoniego Jaruszowica – gitara akustyczna i Beniamina Jaruszowica – puzon. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami oklaskiwała każdy występ. Na koniec każdy z młodych artystów otrzymał, oprócz ponownych braw, pamiątkową statuetkę z rąk Wójta Gminy Krupski Młyn oraz Dyrektora GOKSiR-u w Krupskim Młynie. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Brodziakowi za prace związane z przygotowaniem koncertu oraz Panu Wójtowi Franciszkowi Sufie za poprowadzenie całego wydarzenia.


czytaj dalej...

GŁÓWNY PARTNER
ORGANIZOWANYCH WYDARZEŃ